Kniha: Detská izba a ako ju zariadiť

Pri vstupe do ktoréhokoľvek kníhkupectva má zákazník možnosť kúpiť si knihu z rôznych tematických okruhov. Či už z oblasti histórie, jazykov, beletrie, odbornej literatúry, alebo tiež z oblasti bývania. Práve posledná oblasť tém je tou, do ktorej by ste sa mali pustiť ak plánujete v blízkej budúcnosti zariaďovať detskú izbu Vášho dieťaťa.

Detská izba je pre dieťa dôležitým priestorom, v ktorom si buduje svoj vlastný svet. Preto by ste sa mali pred samotným zariaďovaním lepšie prizrieť vybranej izbe a následne až tak vyberať konkrétny nábytok, ktorý bude Vášmu dieťaťu čo najviac vyhovovať. Niekomu by sa to mohlo zdať zbytočné, no nemusí to byť na škodu, ak si prelistujete zopár strán dobre knihy o tom, ako sa taká detska izba zariaďuje. Aj keď sa zdá, že medzi jednotlivými druhmi nábytkov nie je výraznejší rozdiel, opak je pravdou! Nábytok sa líši odlišnými vlastnosťami. S pomocou knihy si zodpoviete na dôležité otázky, ktoré Vám dopomôžu k tomu, aby bola detská izba kvalitná a bezpečná. V prvom rade by ste si mali odpovedať na otázku či je nábytok praktický? Aj s touto otázkou sa veľmi ľahko vysporiadate pomocou knihy.

K dispozícii máte sady viacerých nábytkov väčších aj menších rozmerov. Ak chcete, aby bol nábytok multifunkčný, mali by ste sa zamerať predovšetkým na väčší nábytok. Detská izba by mala slúžiť dlhší čas, preto je dôležité pri výbere myslieť aj na to, či má detská izba šancu „na rast “  spolu s Vašim dieťaťom. V knihe sa dočítate, že výhodnou je kúpa nábytku, ktorý sa dokáže prispôsobiť meniacim sa potrebám dieťaťa. Takto detská izba Vášmu dieťaťu, nepochybne, poslúži až do obdobia jeho dospelosti.

Je samozrejmé, že detská izba slúži inak mladším deťom a inak ju využívajú tínedžeri. Aj toto je fakt, na ktorý by ste pri zariaďovaní detskej izby mali prihliadať. Detičky ešte len  spoznávajú okolitý svet a inak to nie je ani s detskou izbou. Spočiatku pomaly prichádzajú na to, čo a ako funguje, preto je dôležité, aby nábytok spĺňal európske normy. Tieto normy by ste mali mať na pamäti hlavne pri výbere postele pre deti, ktorá by mala udržiavať dostatočný voľný priestor medzi roštovými latkami, vhodnú výšku matraca a mala by mať zaoblené hrany.

Detská izba bude skutočne bezpečnou, ak do jej priestorov zahrniete rozmerné protišmykové priečky, ľahko posuvný perinák a špeciálne držiaky pre montáž prebaľovacieho stola. Postieľky pre deti by mali mať certifikáty o ich bezpečnosti.

Úloha a význam detskej izby sa mení s pribúdajúcim vekom dieťaťa. Je to nemalý dôvod na to, aby ste si zariadenie detskej izby dieťaťa či tínedžera poriadne premysleli. Dôležité je, aby bola detská izba vybavená nábytkom trvácnym, odolným a bezpečným.

Vhodne zvolená kniha Vám pomôže s akýmkoľvek problémom, ktorý sa pri zariaďovaní detskej izby môže vyskytnúť! Nenechajte si ujsť niekoľko strán plných užitočných informácií…

 

Kniha:

500-trikov-pre-detske-izby

Zdroj:

rr