Kniha: Počítačové kurzy pre začiatočníkov

Bol som jeden z tých, ktorý sa chcel naučiť práci s počítačovými sieťami, no nevedel som, kde začať. Na internete som našiel knihu o  it kurzov, do ktorých sa dalo bez problémov prihlásiť. Už dávno mi ich zopár ľudí chválilo, že je tam výborný individuálny prístup a pokiaľ vydržím až do konca, nadobudnem naozaj tie vedomosti, ktoré požadujú vysoko cenené firmy, takže so zamestnaním by nemal byť žiaden problém.

Neváhal som sa prihlásil som sa. Ešte predtým som si však zistil, kto nás bude školiť, v čom presne a akým spôsobom. V týchto kurzoch sa väčšinou všeobecne postupuje podľa kurzov: Počítačové siete 1., Základy počítačových sietí, Počítačové siete 2, Základy routingu a switchingu a počítačové siete 3. základy bezpečnosti sietí. Samozrejme, dá sa spraviť aj špecializácia alebo prídavok, pokiaľ vás zaujíma napríklad bezpešnosť WIFI sietí a podobne a odporúča sa aj pokračovanie v Počítačové siete 4.

Počítačové kurzy ponúkajú aj možnosť venovať sa infraštruktúre PKI a elektronickému podpisu, návrhu a realizácií sieti CISCO, analýze sietí, multimédiám, či riešeniu rôznych problémov v sieťach. Tieto kurzy majú veľa roznoží, čo je podľa mňa výborné, keď sa človek v strede kurzu rozhodne, že ho baví určitý smer a môže sa v ňom ďalej rozvíjať na ďalšom kurze. Toto však nebol môj prípad. Spravil som si tento základný kurz. Lektori boli naozaj výborní, všetci mali vysokoškolské vzdelanie 2. a 3. stupňa v počítačových sieťach a telekomunikáciách. Tiež majú certifikáty ako CISCO, CCIE, CCNP, CCIP a CCNA, čo nám zabezpečilo, že vyučovať nás budú ozajstní profesonáli a jednotky vo svojom obore. A bolo to naozaj tak. 5 a viac ročná prax robí s lektorov špičku vo svojej triede a nemali problém zodpovedať akékoľvek otázky, ktoré sme na nich mali. Obohatili nás o svoje skúsenosti, poradili nám, čomu sa vyhýbať, čo si všímať, na čo sa upriamovať, dali nám toho do budúcej praxe naozaj veľa. A aj individuálny prístup bol naozaj precízny. Nemali problém venovať sa tým, čo im to šlo pomalšie individuálne, ale aj naopak, tým, ktorí tomu rozumeli a chceli to vysvetliť až do špiku kosti.

V praxi sme si skúšali všetko, až dokým sme tomu naozaj nepochopili. Nebol to kurz založený na poučkách a učebniciach, z ktorých by sme sa bez praxe nič nenaučili. Každá jedna informácia bola podložená aj overením v praxi.

Celý kurz som úspešne absolvoval a tým pádom som držiteľ akreditovaného osvedčenia MŠ a certifikátu, ktorý mi teraz slúži ako dôkazový materiál pri hľadaní práci, pre môjho budúceho potenciálneho zamestnávateľa. Táto práca je veľmi žiadaná a takmer každá firma potrebuje svojho správcu sietí, čiže admina. Taktiež mi na tom vyhovuje aj home office, čiže práca z domu, čo je veľkou výhodou tejto pracovnej činnosti. Je to tým pádom oveľa flexibilnejšie a nie som nútený sa zdržiavať len na jednom mieste ale prácu si so sebou môžem nosiť takmer všade.

Uchádzam sa teraz ako správca sietí v DELL, Orange, Siemens a IBM. Tieto počítačové kurzy sú skvelá príležitosť pre každého, kto má k tejto práci blízko a do budúcna mu to zaistí sľubnú pracovnú pozíciu.

Kniha:

pocitacove-kurzy-kniha

Zdroj:

b