Tipy na svadobné dary

Dostali ste pozvanie na svadbu? Určite vás potešilo. Vzápätí ste si ale položili otázku, čím obdarovať novomanželov, aby ste ich naozaj potešili. Skúste pouvažovať nad niektorou z týchto alternatív.

Niečo praktické

To asi napadne každému ako prvé. Väčšina novomanželov rieši praktické otázky spojené s bývaním. Napríklad nábytok – od postelí, cez kuchyne až po konferenčné stoly do obývačky. A to nehovoríme o elektrospotrebičoch ako televízory, práčky či chladničky. Treba ale vopred vedieť, čo konkrétne novomanželom chýba a takisto, aký majú vkus. Konzultujte svoje nápady aj s ostatnými svadobčanmi, aby nič nedostali dvojmo.

Niečo romantické

Praktické veci sú fajn, ale na svadbu by sa predsa len hodilo viac niečo romantické, a to najmä v prípade, keď novomanželom nič až tak veľmi nechýba. Svadobčania sa často zvyknú skladať ženíchovi a neveste na svadobnú cestu snov. Ale sú aj iné možnosti. Potešte ich napríklad romantickým víkendom do Paríža či Benátok alebo príjemným wellness pobytom. Fantázii sa medze nekladú, len si dopredu preverte, aké destinácie majú v obľube.

Niečo na želanie

Asi najjednoduchšie je opýtať sa priamo novomanželov. Stratíte tým síce moment prekvapenia, ale na druhej strane máte absolútnu istotu, že trafíte. V posledných rokoch dokonca aj sami novomanželia zostavujú akési zoznamy prianí a želaní. Stačí si vybrať konkrétnu položku a je to. Vy máte po starostiach a obdarovaní nedostanú nič, čo by si sami neželali.

Alebo obáločka

Keď si už naozaj neviete dať rady, stále môžete darovať peniaze. Nelámte si hlavu nad tým, či sa to hodí alebo nie. Je to úplne v poriadku, tento typ svadobného „daru“ je čoraz rozšírenejší. Nesporne má veľa výhod. Vám odpadnú všetky starosti a novomanželia budú najlepšie vedieť, čo s darovanými peniazmi. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, pri výbere svadobného daru vám želáme šťastnú ruku!