Tichá voda brehy myje

Tichá voda brehy myje je ustálené jazykové spojenie, ktoré hovorí o osobe, ktorá je tichá, väčšinou nevyjadrí svoj názor a neprejaví sa, ale dokáže sa za seba postaviť, respektíve urobiť či povedať niečo v situáciách, kedy to práve nikto nečaká, v situáciách kedy proste ide do tuhého.

Myslím, že som práve jednou z tých ľudí a veľakrát sú ľudia prekvapený z môjho ráznejšieho chovania aj keď vo väčšine situácií ma poznajú ako tichú a miernu. Myslím, že príbeh, ktorý vám chcem opísať, hovorí skutočne za všetko. To, že sa to takto stane mi mohol predpovedať už môj mesačný horoskop.

Bola som manažérkou čistiacej firmy, ktorej hlavnou činnosťou bolo tepovanie sedačiek. Svoju prácu som si robilo poctivo, vždy boli všetci nadmieru spokojný. Asi po dvoch rokoch práce na súčasnom pracovisku sa u nás v meste otvorila nová pobočka firmy, ktorej hlavnou činnosťou boli sieťové prvky, ich kúpa od veľkopredávateľov a predaj do menších obchodov. Hľadali skúseného manažéra a keďže som mala profil na LinkedIn dostala som od nich zaujímavú pracovnú ponuku s vyšším finančným ohodnotením.

Ponuku som však odmietla pretože, som mala súčasnú prácu rada, rovnako ako kolektív, ktorý sa mi nechcelo opúšťať a ísť zase do nového neznámeho prostredia. Čo sa však nestalo… Asi týždeň u nás, začala pracovať nová kolegyňa, ktorej som z akéhosi pre mňa neznámeho dôvodu ležala v žalúdku. Začala si na mňa vymýšľať obrovské klamstvá, ktoré viedli k podozreniam, že svoju prácu nerobím čestne, ale že podvádzam a v podstate kradnem.

Keď ma s tým konfrontoval šéf, skoro som omdlela. Najhoršie na tom bolo, že moje argumenty nestačili. Vraj nevidí dôvod, prečo by si Mirka, tak sa volala nová kolegyňa vymýšľala. Jeho rozhodnutie bude, že ma bude nejakú dobu kontrolovať.

Mala som čisté svedomie takže ma to netrápilo, nemala som čo skrývať, jediné, čo ma štvalo, bolo to, že ani po troch mesiacoch sa ku mne šéf nechoval normálne a jeho dôvera ku mne bola značne porušená.

Jedného dňa som si povedala stačí a podala výpoveď. Tichá voda, brehy myje sa potvrdilo aj v tomto prípade a vo firme na sieťové prvky sa zaradovali.