Prečo kúpiť detskú jedálenskú stoličku?

dieťa v detskej stoličke

Dieťatko rastie veľmi rýchlo zo dňa na deň, už okolo 6 mesiaca dokáže aj samo sedieť. Je to zároveň čas pre prvé príkrmy. V tomto smere je praktickým pomocníkom detská jedálenská stolička, vďaka ktorej dokáže dieťatko sedieť pri stole spolu so svojou rodinou. Dnes je na trhu už naozaj veľký výber stoličiek, ako teda zistiť, ktorá je naozaj dobrá?

Čo je pri výbere stoličky dôležité?

Stoličky sa od seba môžu líšiť materiálovým prevedením, tvarom alebo svojou univerzálnosťou. Rodičia dieťatka by mali vybrať takú stoličku, ktorá sa im nielen bude páčiť, ale bude aj praktická a pohodlná na sedenie pre dieťa. Detská jedálenská stolička je určená deťom od 6 mesiacov až do troch rokov, pričom vďaka nej môžu pohodlne a hlavne bezpečne sedieť za stolom. Pri otázke bezpečnosti, dbajte na stabilitu stoličky. Jedálenská stolička má špeciálnu konštrukciu a oddeľovače nôh. Nemali by im chýbať ani bezpečnostné popruhy. 

Na čo slúži odsávačka na mlieko?

Nevyhnutnosťou každej rodiny, ktorá má malé dieťa je aj odsávačka na mlieko. Nie je potrebné ju kupovať dopredu ešte pred pôrodom, pretože neviete ako u vás bude fungovať dojčenie dieťatka. Prehľad o tom, ktorá odsávačka na mlieko je najlepšia a akú by ste mali kúpiť, spravte ešte pred pôrodom. Ručná odsávačka mlieka je vhodná skôr pre mamičky, ktoré nemajú žiadne problémy s tvorbou mlieka. Elektronická odsávačka na mlieko je zase vhodná pre ženy, ktorým sa tvorí veľa mlieka.

Kedy je čas na kúpu stoličky?

Čas na kúpu stoličky na jedenie závisí predovšetkým na tom, aký typ stoličky ste vybrali. Detská jedálenská stolička, ktorá je vysoká je vhodná aj pre deti, ktoré ešte majú problém sa posadiť. Takéto stoličky sú polohovateľné a majú vložku pre novorodencov. Kúpu stoličky môžete odložiť až kým dieťa neprejde na prvú pevnú stravu. Drevenú jedálenskú stoličku využijete aj do troch rokov dieťaťa. Nevýhodná je kúpa cestovnej stoličky, ktoré obmedzujú dieťa nosnosťou a veľkosťou.